вівторок, 31 березня 2020 р.

Понінківська картонно-паперова фабрика

Понінківська картонно-паперова фабрика

         Понінківська картонно-паперова фабрика – одне з найстаріших в Україні папероробних підприємств. Заснована у 1787 році в с.Понінка на річці Хомора як паперова мануфактура, в 40-х роках 19 століття перейшла на машинне виробництво паперу. 
   На сьогодні це розгалужена структура з незалежним виробництвом, що починається з поставки і переробки макулатурної сировини і закінчується виготовленням паперу, картону і гофропродукції. Фабричні споруди разом з територією очисних, що знаходяться окремо, розташовані на площі біля 50 гектарів. Розвинута інженерна інфраструктура складається з 6 самостійних 10 допоміжних цехів, має в своєму складі енергетичну станцію і повністю забезпечує якісний технологічний процес. Понінківська картонно-паперова фабрика має дуже вдале географічне розташування - на рівній відстані від 5-ти обласних центрів, в безпосередній близькості до Києва та охоплює Західний та Центральний регіони країни. Крім того, має багато факторів, що сприяють високому рівню конкурентноспроможності. Серед них позитивний вплив на виробничий процес має наявність кількох виробничих площадок на території одного підприємства. Замкнутий цикл виробництва - водночас виготовляється папір та картон, що є сировиною для виробництва гофрокартону і гофропродукції - помітно вирізняє Понінківську картонно-паперову фабрику серед майже ста підприємств папероробної галузі, які є на території України. Та чи не найбільше досягнення це наявність унікального обладнання - єдиного в Україні п"ятиколірного принтера з можливістю нанесення повноколірного друку, в тому числі і на глянцевій поверхні. Хорошим додатком до кількісних та якісних показників продукції є наявність гофроагрегату, що дає можливість виробляти гофрокартон різних профілів і кількістю шарів до семи ( на Україні подібних агрегатів лише два). 

   

На кожному етапі роботи ведеться контроль за дотриманням технології виробництва і якістю виконаних робіт. У підсумку складний технологічний процес дозволяє отримати екологічно чистий картон, папір, гофропродукцію, що відповідає всім вимогам та стандартам. Для контролю якості продукції використовується система контролю якості PapScan TrigLa. У 2016 році Понінківська паперова фабрика отримала «Сертифікат на систему управління якістю» стосовно виробництва паперу, гофрованого паперу та картону, паперових та картонних виробів відповідно стандарту ДСТУ ISO 9001: 2009. Вагому частку в асортименті продукції Понінківської картонно-паперової фабрики займає виробництво пакувальної тари для продуктів харчової промисловості, і, у відповідності до найбільш затребуваних схем у міжнародній практиці, впроваджується схема сертифікації FSSC 22000. Разом з тим ідуть напрацювання з підготовки до сертифікації підприємством ланцюжка постачання за системою FSC, оскільки сировиною виробництва є макулатура, в основі якої лежить деревина.  

Виробнича діяльність фабрики почалася з моменту установки першої папероробної машини в 1858 р. Протягом 230 років виготовлялася різноманітна продукція - від паперу та різноманітного асортименту паперової продукції до гофрокартону та гофропродукції. Особливо великим успіхом користувалися всім відомі шкільні зошити, якими писав кожен четвертий учень колишнього Радянського Союзу. Зараз список продукції включає в себе картон для плоских шарів, папір для гофрування, папір білий, папір обгортковий та гофропродукцію. Помітно зріс асортимент паперу після реконструкції і пуску папероробної машини №6, що дозволило випуск продукції з білим клеєним шаром целюлози. Асортимент і якість продукції постійно зростає, а сегмент ринку, який займає фабрика, розширює свої кордони. 
   
Щоб запобігти засмічення середовища нашого існування залишками паперу і зберегти цінну деревину, фабрика постійно закуповує макулатуру - основний замінник целюлози і деревної маси. Компанія не тільки забезпечує споживачів якісною продукцією, але і при цьому піклується про природу і екологію. Першим елементом виробничого процесу є склад макулатури, за добу її переробляється близько 250 тон. Якщо врахувати факт, що макулатура є основною сировиною, то це має велике значення для навколишнього середовища – 1 кг макулатури зберігає 10 дерев. ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика - Україна» спеціалізується на виготовленні паперу та картону, гофрокартону та гофротари із макулатури типу МС-1А1, МС- 1А2, МС-2А1, МС-2А2, МС – 3А, МС -4А, МС – 5Б1, МС – 5Б2, МС – 5Б3, МС - 6Б1, МС – 6Б2, МС – 6Б3, МС – 7Б1, МС – 7Б2, МС - 9В. 

Виробництво В1 і В3 є паперово-картонним і складається з трьох папероробних машин №1 ( 1962 року випуску, модернізована в 2012 році), №4 ( 1967 року випуску, модернізована в 2012 році ), №6 ( 1975 року випуску, в 2015 році на її місці було встановлено нову ПРМ виробництва Великобританії ), на яких виробляється папір для гофрування, папір білий, картон для плоских шарів гофрокартону, картон тарний та папір обгортковий марки «Е». Виробництво В2 виготовляє гофрокартон та гофроящик. 

   
 Обрізна ширина папероробних машин – 2 100мм, 2 520мм, 2850мм., завдяки чому може вироблятися продукція різного формату, в залежності від потреб замовника. Добова виробнича потужність ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика - Україна» складає в середньому 273,000 т/добу паперу та картону, і це не межа. Інженерно-технічною службою постійно вдосконалюються режими та структура робочих механізмів, проводиться їх реконструкція та здійснюється комплекс заходів з підвищення рівня знань і кваліфікації обслуговуючого персоналу. 

   Завершений цикл гофровиробництва було введено в експлуатацію в 2015 році. Добова проектна потужність гофрокартону – 400 м2/добу. Папір для гофрування марки Б-0 призначений для виготовлення гофрованого шару гофрованого картону виготовляється згідно з ГОСТ 7377-85. Папір виготовляється проклеєним і не проклеєним, за згодою із замовником допускається виготовлення картону всіх марок не проклеєним. Папір виготовляється в рулонах, розміри, ширина, зовнішній діаметр рулону та внутрішній діаметр гільз встановлюється за узгодженням із споживачем. Папір виготовляється кольору натурального волокна, або, за узгодженням із споживачем, може мати забарвлення взірця – еталона. Всі барвники, які використовуються на виробництві, мають висновки державної санітарно – епідеміологічної експертизи та сертифікати якості і дозволені для використання. 

   Картон для плоских шарів гофрованого картону марки К-1 виготовляється згідно з ГОСТ 7420-89. Картон виготовляється у рулонах зовнішнього діаметру від 900 мм до 1500 мм, за узгодженням із споживачем дозволяється виготовлення рулонів інших розмірів. Ширина картонного полотна в рулоні від 900 мм до 2850 мм. Картон виготовляється кольору натурального волокна або, за бажанням замовника – згідно взірця-еталону. 

   
 На гофровиробництві встановлено сучасне високопродуктивне обладнання, яке забезпечує високу якість виробленої продукції. Лінія з виробництва семишарового гофрокартону шириною 2500 мм, швидкістю до 300 м/хв з можливістю виробництва різних профілів гофрування (Е,В,С) має виробничу потужність до 12 000 000 квадратних метрів на місяць. Запущено шість ліній з переробки гофрокартону в гофроящик: мінілайн, мідлайн, ротаційна лінія, 2 плосковисічні станки, прінтер з можливістю нанесення повноколірного друку (5 кольорів) на глянцевій поверхні. Мінілайн та мідлайн доукомплектовані обв"язними машинами "Моска" (Італія). Машини мають в комплектації чотириколірний флексодрук та фальцесклеювальний вузол. Ротаційна лінія також має можливість наносити повноколірний друк ящика завдяки чотирьом друкуючим секціям в комплекті. Все обладнання укомплектоване автоматичними листоукладчиками та системою видалення обрізу. Автоматизоване видалення обрізу відбувається в окрему будівлю - макулатурний цех, де знаходиться макулатурний прес високого тиску. Упаковка продукції відбувається на встановленому пакувальному обладнанні "Модулекс Октопус" (Сигнод, Німеччина). 

   
 Добре організована логістична служба на фабриці дає можливість доставити готовий продукт в будь-яку точку України. З її допомогою можна спланувати маршрут, спосіб, а також оптимізувати витрати на поставку. Повне управління всіма організаційними процесами допомагає забезпечити необхідне транспортування в найкоротші терміни з мінімальною шкодою для паперу та картону. 

   Висока якість кінцевого продукту при великих обсягах - результат оптимізації процесу виробництва. Але фабрика не збирається зупинятися на досягнутому, велику роль відводять процесу реконструкції, модернізації та вдосконалення. Протягом останніх років великі кошти освоєно на проведення поточного ремонту очисних споруд підприємства. 

   Очисні споруди дісталися теперішній фабриці у спадок від колись потужного паперового виробництва, побудовані ще в 1970-х роках. Їхнє номінальне навантаження передбачає щодоби проводити очистку біля 20 000 м3 стоків, на даний час реально використовується 10-15%. Очисні споруди ТОВ «ПКПФ - Україна» розташовані на площі понад 30 гектарів. Для кращого очищення на самому підприємстві встановлено внутрішню систему очистки «Krofta» та локальний шлам-прес. На даний час проводяться перемовини з профільними організаціями щодо виконання проектно-кошторисних робіт щодо реконструкції очисних споруд підприємства згідно новітніх технологій. 
    Керівництвом підприємства велике значення приділяється навчанню, вдосконаленню навиків та підвищенню кваліфікації своїх працівників, яких на даний час працює біля 1 000 чоловік. Понінківська паперова фабрика має хороші давні традиції із місцевим професійним ліцеєм та Київським політехнічним інститутом в плані безкоштовного здобуття профільної освіти майбутніх працівників. Щороку понад 30% працюючих обмінюються досвідом в інших структурах паперової галузі України та за кордоном, прослуховують курси з підвищення кваліфікації, відвідують тематичні семінари та виставки. 

   
 Продукція Понінківської картонно-паперової фабрики користується попитом на українському ринку та далеко за його межами. Ми співпрацюємо із майже трьома сотнями постійних клієнтів, завдяки хорошій якості продукції , гнучкій системі ціньової політики, знижок та пропозицій база клієнтів постійно оновлюється. 
   Понінківська картонно-паперова фабрика протягом 230 років займає вагоме місце на ринку паперової промисловості. Вона - досвідчена і стабільна компанія, що з успіхом досягає всіх поставлених цілей. Кожен день її професійний колектив справляється зі складними виробничими завданнями, тим самим піднімаючи підприємство на новий, більш якісний рівень.
   Щороку фабрика показує високі результати своєї діяльності, які постійно зростають - збільшуються продажі, асортимент продукції, підвищується рівень обслуговування клієнтів. Нове обладнання та технології сконцентровані на виконання побажань замовників, а технологічний процес виробництва стає більш прогресивним і точним

1 коментар:

  1. "Коли мене познайомили з паном Лі Беном (Кредитним директором), я виходив на ринок як перший покупець житла. Мої потреби були дещо іншими, і у мене було багато запитань, перш ніж він надіслав мені мій лист попереднього затвердження , він покликав поговорити зі мною про те, що це означає і що може змінитися. Він зробив мене доступним майже будь-якої години за допомогою електронної пошти та текстових повідомлень, був дуже чуйним та обізнаним. Він також дуже прямий, я пояснив йому, якими були мої очікування щодо часу закриття та інших деталей. Він сказав, що виправдає ці очікування, але перевершив їх. Я так швидко закрив ріелтора, і продавець, звичайно, був у захваті від цього. Але як покупець я оцінив, що я пройшов цей процес коротко, але ретельно. Від попереднього затвердження до закриття - подорож була такою безшовною, і я вважаю себе щасливчиком, бо чув історії жахів про Інтернет. Я рекомендую контактну електронну адресу офіцера з питань кредитування Бен Лі: 247officedept@gmail.com & Whatsapp Номер: + 1-989-394-3740 кожному, хто шукає позику на будь-якому ринку. Все оброблялося в електронному вигляді доцільно та надійно.

    ВідповістиВидалити