вівторок, 31 березня 2020 р.


Коротка історія гофрокартону

Історія використання гофрованого картону нараховує понад сто років.
Поява гофрованого картону було пов’язано з необхідністю створення не просто пакувального матеріалу, а матеріалу, що забезпечує захист товару від механічного впливу.
Можливість використання гофрованого паперу для пакування вперше була створена американцем, Альбертом Джонсоном, котрий шукав відповідний матеріал для пакування скляних фляг та пляшок. Перший патент на використання цього матеріалу для пакування був зареєстрований 19 грудня 1871 року. Через десятиріччя, в 1881 році в США була випущена перша машина з механічним приводом для створення двошарового гофрокартону та змотування його в рулони. Цікаво? Продовжимо!

Основні терміни та їх значення            

Гофрокартон – це листи переробленого паперу, що склеєні між собою. Один із листів має хвилеподібну форму. Його і називають гофра. Поєднуючи плоскі та гофровані шари, гофрокартон може бути 2-х, 3-х, 5-ти та навіть 7-ми шаровим. Його використовують в першу чергу для виготовлення транспортної тари. Гофротара є основним пакувальним матеріалом практично для будь-якого товару.

Цікаві факти про папір та картон

Картон просто неймовірний!

Цікаві факти про картон:

• Картон – найпопулярніший пакувальний матеріал у світі.
• Найдорожчий лист паперу коштує 45000$, як Ви гадаєте що це? Цей лист знайдений на дні Атлантичного океану – меню Титаніка.
Це самий дорогий папір на Землі!
Газетний папір зазвичай виготовляється з рослинної маси, яка вбирає та утримує друкарську фарбу. Саме тому папір є прекрасним абсорбентом, здатним поглинати не тільки зайву вологу, але і неприємні аромати. Покладіть пом’яту газету всередину пластикового контейнера або в термос, що ввібрав запах їжі, щільно закрийте та залиште на ніч. Результат Вас здивує.
 У гігієнічних цілях папір почали використовувати з IX століття н.е.
Гофрокартон – виключно ефективний та економічний матеріал для пакування більшості видів товарів, та ще й 100% екологічно чистий продукт. Вартість гофрокартону, доволі таки не висока. В даній ціновій політиці не має другого такого матеріалу, з якого можна було б виготовити також легку, міцну та, що досить важливо, екологічну упаковку. Саме можливість утилізації й дозволяє підтримувати доволі низьку вартість на більшість видів картону.
Цікаві факти, що стосуються гофрокартону, не можуть не здивувати. Творчі, креативні люди створюють просто дивуючи речі з нього. Наприклад, використовують для створення об’ємних картин.
Багато шарів паперу перетворюються у витвір мистецтва.
Неймовірна краса!
Зручна упаковка спагеті, з поділом на порції.
Полюбляєш фісташки та креатив? Заціни дизайн.
Просто та зрозуміло.
Морозне світло!
Креативно і просто!
А Ви обрали б ці макаронні вироби?
Пиття чаю стає цілою чайною церімонією.
Чайна футболка)))
Ці чудові метелики не лише підіймають настрій. а й не дають нитці пакетика втонути!

За таку хованку твій улюбленець полюбить тебе ще більше =)
Печиво тільки з печі.
Від такого кексу не відмовиться ніхто!
Для справжніх поціновувачів музики.
Куди ж ми без гумору?!

Цікаві факти про папір

Папір – один із найвживаніших предметів побуту, на який ми рідко коли звертаємо свою увагу. Ми сприймаємо його як щось звичайне, адже використовуємо його кожен день: пишемо на ньому, користуємося паперовими пакетами, складаємо речі в паперові ящики, читаємо друковану пресу, отримуємо паперові листівки тощо. Він присутній скрізь і в усьому. В цій публікації представлені деякі цікаві факти про папір.
Папір була винайдений в 105 році н.е. китайцем, якого звали Цай Лунь. Він виготовив його з тутового дерева.
Найбільша кількість паперу виробляється в США, Канаді, Японії, Фінляндії та Швеції.
У Китаї до 875 року папір був дуже дорогий, а з 875 почав використовуватися у цілях гігієни.
20% населення індустріально розвинених країн використовують 85% від світового обсягу паперової продукції.
Близько 25% всього сміття на планеті становлять паперові відходи та паперова продукція.
Якщо б США зменшили споживання паперу на 10%, це скоротило б викид парникових газів на 1,6 мільйона тонн. Такий же ефект дало б зменшення автомобільного парку на 280 тисяч автомобілів.
15 років тому ринок туалетного паперу був оцінений майже в 3,5 мільярда доларів.
Громадяни Америки щороку отримують поштою близько 4 мільйонів тонн макулатури. Це виходить приблизно по 10 кг на кожного американця. Якщо би всі спамери перейшли на електронні листи, це дало б можливість вберігати 150 тисяч дерев щорічно.
Дослідження показують, що паперова промисловість знаходиться на 4 місці з виділення газів, що викликають глобальне потепління.
Середньостатистичний австралієць щороку використовує близько 130 кг паперу, а європеєць – 250.
Вторинна переробка тонни паперу могла б заощадити 26 000 літрів води, 3 м³ плодоносної землі, 17 дорослих дерев, 4 МВт електрики.
Для повторної переробки паперу потрібно майже в 2 рази менше електроенергії, ніж для його виробництва, при цьому викиди шкідливих речовин зменшуються на 70%.
Сам процес виробництва паперу – дуже складний і складається з 8-ми технологічних операцій.
Кожен рік середня британська родина викидає в сміття кількість паперу, для виготовлення якого вирубали 16 дерев.
Мільйон тонн паперу може вміститися в 14 000 залізничних вагонів.
За останні 20 років попит на папір збільшився з 92 до 208 мільйонів тонн на рік. Навіть широке розповсюдження комп’ютерів та іншої електронної техніки не зуміла хоча б сповільнити зростання попиту.
Найбільшу кількість паперу використовують фінансисти, юристи та чиновники.
Виявляється, енергетична цінність паперу така ж, як у картоплі. Адже він містить 85% целюлози – складного вуглеводу, а також у ньому міститься глюкоза. Це означає, що папір можна вживати в їжу.
В Україні з макулатури повторно виготовляється лише 0,1% паперу, в той час, як у Європі – 50%, а в Японії – 65%

З чого робили книги та папір у давнину?

Колись не існувало книжок у такому вигляді, в якому Ти бачиш їх на вітринах магазинів чи у бібліотеці сьогодні. А все через те, що люди не вміли їх виготовляти.Замість паперу людство використовувало стіни печер, каміння, посуд, кору дерев тощо.

Пройшли роки, і люди придумали робити записи на вогкій глині. Однак такі книги були занадто важкими, незручними і недовговічними.

Згодом тяжке глиняне полотно змінили книги з телячої або козячої шкури — легкі й практичні. Оскільки першу таку книгу створили у древньому місті Пергамі, «папір» зі шкури тварин нарекли пергаментом.

Однак такий матеріал був надто дорогий, адже щоб створити одну книгу треба було забити багато телят. Тож люди продовжували шукати дешевші та легші способи. І це їм вдалося.
Вздовж річок Африки росте висока болотна рослина — папірус. Про його дивовижні властивості люди здогадалися не одразу. Спочатку рослину використовували при будівництві осель. Та якось один чоловік лагодив свій будинок. Розрізав стебло, витяг волокнисту середину і поклав на сонці. Яким же було здивування чоловіка, коли він помітив, що волокна перетворилися на сухі вузенькі стрічки. А коли він побачив, що папірус ще й добре вбирає фарбу, то зрозумів: на папірусі можна писати! Так з’явилися книги з папірусу.

Але хто ж і коли винайшов папір таким, яким ми бачимо його нині? Дослідники запевняють: пальма першості належить китайцям. Вони додумалися виробляти папір з молодих пагонів бамбука.
Цікаво! …А до того китайці писали на шовку або бамбукових дощечках. Таємницю виготовлення шовку китайці ревно берегли. Проте він був дуже дорогим, а отже — недоступним більшості населення, а бамбук — надто громіздким. Одна дощечка вміщувала всього 30 ієрогліфів. Збереглися відомості, що для того, аби перевезти деякі твори, китайцям необхідний був цілий віз.

Китайські літописи повідомляють, що папір був винайдений у 105 р н. еЦай Лунем.
«Всякий високо цінує діяльність Цай Луна: він винайшов папір, і слава його живе дотепер...» — говорить літопис.
ІV століття стало переломним в історії виготовлення паперу. Після вдосконалення технології його виробництва папір назавжди витіснив бамбукові дощечки. Нові експерименти довели: його можна виробляти з дешевої рослинної сировини: кори дерев, очерету, бамбука. Останньому китайці були особливо раді: бамбука в їхній країні — хоч греблю гати.

Хоч як намагалися китайці зберегти секрет виробництва паперу, їм це не вдалося. У 751 році під час боротьби з арабами неподалік Тянь-Шаню декілька китайських майстрів потрапили у полон. Від них араби дізналися таємниці створення загадкового товару і протягом п’яти століть вигідно збували його до Європи.
Як не дивно, але європейці останніми з цивілізованих народів навчилися виготовляти папір — у період із 1000 по 1100 р. н.е. Першими запозичили технологію виробництва паперу іспанці, далі — італійці, німці, англійці… Цікаво, що довгий час папір виготовляли не лише з розмочених волокон дерев, але й ганчірок та іншого лахміття.

Першу виробничу машину з випуску паперу промисловим способом винайшли у Франції 1798 року.

На території українських земель виробництво паперу почалося у ХІІІ столітті в Галичі.Однак документально підтверджені відомості про українські папірні дійшли починаючи з ХVІ століття. Дослідники історії української паперової промисловості знайшли матеріали про 200 папірень, що діяли на території України з XVI до початку ХХ століття, що свідчить про високий культурний рівень тогочасного населення.


Замок Радомисль у Радомишлі, Житомирщина — перша в Центральній Україні папірня, збудована у 1612 році.
Нині папір оточує нас усюди, щороку завойовуючи все нові і нові сфери застосування. Саме тому так важливо пам’ятати, що виготовляється він з дерев — лісових ресурсів, яких з кожним роком на планеті катастрофічно меншає.
Дбайливо ставитись до книг, економно використовувати папір, здавати макулатуру, посадити нове дерево — найменше, що може зробити кожен задля збереження лісів. А один винахідливий хлопчик, щоб зберегти лісові насадження, відмовився навіть писати твір. =)


1 коментар:

  1. "Коли мене познайомили з паном Лі Беном (Кредитним директором), я виходив на ринок як перший покупець житла. Мої потреби були дещо іншими, і у мене було багато запитань, перш ніж він надіслав мені мій лист попереднього затвердження , він покликав поговорити зі мною про те, що це означає і що може змінитися. Він зробив мене доступним майже будь-якої години за допомогою електронної пошти та текстових повідомлень, був дуже чуйним та обізнаним. Він також дуже прямий, я пояснив йому, якими були мої очікування щодо часу закриття та інших деталей. Він сказав, що виправдає ці очікування, але перевершив їх. Я так швидко закрив ріелтора, і продавець, звичайно, був у захваті від цього. Але як покупець я оцінив, що я пройшов цей процес коротко, але ретельно. Від попереднього затвердження до закриття - подорож була такою безшовною, і я вважаю себе щасливчиком, бо чув історії жахів про Інтернет. Я рекомендую контактну електронну адресу офіцера з питань кредитування Бен Лі: 247officedept@gmail.com & Whatsapp Номер: + 1-989-394-3740 кожному, хто шукає позику на будь-якому ринку. Все оброблялося в електронному вигляді доцільно та надійно.

    ВідповістиВидалити