План – конспект
уроку з предмета «Спецтехнологія»
професія: «машиніст гофрувального агрегата»
Викладач: Бабич
Людмила
Анатоліївна
2018р.
Тема уроку:
«Регулювання
процесу сушки на гофрувальному агрегаті».
Мета уроку:
Навчальна - вивчення процесу сушки на гофрувальному
агрегаті. Вивчити безпечні умови праці. Виховна – виховати почуття
відповідальності за якість вихованих робіт.
Тип уроку:
Повідомлення та засвоєння знань.
Методика проведення:
Виклад нового матеріалу з постановкою проблемних питань.
Наочні засоби:
Технологічна схема гофрувального агрегата, тестові завдання.
Хід уроку.
1.Організаційна
частина (2хв.) - відмітка відсутніх на занятті, перевірка підготовки учнів до
уроку.
2. Повідомлення теми та мети уроку (4хв.)
3. Повторення пройденого матеріалу (5 - 7хв.).
Активізація знань учнів шляхом фронтального опитування, застосовування тестових
завдань і концентрації уваги учнів на вивченому попередньому матеріалі.
Питання
та завдання:
1. За рахунок чого утворюється запас гофрокартону на
накопичувальному мосту.
2. Яким чином регулюється товщина плівки клею в
клеєнаносному пристрої.
3. Назвати способи очищення гофровалів від клею та
накипу.
4. З яких матеріалів виготовляють пальці (гребні).
5. Назвати призначення сушильної частини гофрувального
агрегата.
Тестові
завдання:
1. За рахунок чого створюється запас гофрокартону на
накопичувальному мості:
a) роботи похилого транспортера;
b) різниці швидкостей транспортера і гофрокартона;
c) транспортера накопичувального моста.
2. При допомозі якого пристроя натягується гофрокартон
після накопичувального моста:
a) гальмуючого;
b) натяжного;
c) розправного.
3. Двошаровий картон після натягування направляється:
a) в сушильну частину;
b) в клеїльну машину;
c) в підігрівач.
Показати
на технологічній схемі будову сушильної частини .
Для
активізації групи під час перевірки знань учням пропонується помічати та
виправляти помилки відповідаючих; доповнювати
відповіді, виділяти у відповідях головну думку, продовжити відповідь і т.д..
при такій організації опитування виконує н тільки контролюючі, але й навчальні
функції:
4. Вивчення
та засвоєння нового матеріалу (25 - 30хв.).
Метод викладу - пояснення з
використанням засобів наочності та розгляду нескладних виробничих ситуацій.
Тому при вивченні питань техніки
безпеки особлива увага приділяється безпечним методам роботи при регулюванні
процесу сушки.
На початку викладу нового
матеріалу зосереджується увага і пояснення таких питань:
—
розподіл
сушильної частини на групи відповідно температурного режиму;
—
регулювання
процесу сушки гофрокартону на сушильних плитах;
—
транспортування
гофрокартону при допомозі сукон;
—
очищення
сушильних плит та сукон від наростів клею;
—
безпечні
прийоми праці при роботі в сушильній частині.
В сучасних сушильних машинах передбачається
автоматична система контролю, регулювання та підтримування заданих параметрів
температурного режиму сушіння. Зазвичай ширина сушильних плит складає 600 мм, а
довжина на 100 мм перевищує робочу ширину гофроагрегата. Враховуючи можливість
їх розширення під час нагрівання, між плитами обов'язково залишаються проміжки
в 5 - 8 мм. Для запобігання пошкодження поверхні нижнього плоского шару
гофрокартону, що проходить по сушильних плитах, рекомендується забезпечувати
максимальну точність їх розташування по висоті. Для запобігання корозії плит
також рекомендується періодично покривати всю їх верхню частину сумішшю
бакелітового лаку і графіту або парафіновим маслом, залишаючи їх в такому стані
на 24 години. Сукна перед цим, звичайно ж, піднімаються.
Сушильна
частина поділяється на групи. Поєднання сушильних плит в групи відбувається за
температурним режимом. При використанні крохмального клею нагрівання перших
плит має бути максимальним. Якщо використовується силікатний клей, картон має
нагріватися поступово, максимальне нагрівання припадає на третю плиту.
Вважається,
що при робочій швидкості гофроагрегату 40 м/хв довжина сушильної частини має
складати 6 пог. м, при 60 м/хв - 9 пог. м, при 100 м/хв - 12 пог. м, вище 100
м/хв. - до 15 пог. м.
Просування полотна гофрокартону
по сушильних плитах відбувається за допомогою транспортуючих сукон, що
проходять вздовж всієї довжини сушильної (і далі охолоджувальної) частини. Тиск
на сукна для створення хорошого контакту з полотном, а також між полотном і
сушильними плитами (чому сприяє також маса сукна) створюється стальними
валиками діаметром 60 - 80 мм, які розташовані по всій довжині сушильної
частини через кожні 300 - 350 мм.
Транспортуючі сукна не тільки сприяють пересуванню
полотна гофрокартону по сушильних плитах, а й сприймають частину зологи, що
випаровується з нього. Для пересування сукон на початку сушильної і в кінці
охолоджувальної частини встановлюються два металевих барабани. Для запобігання
прослизанкя сукна поверхня першого барабану оклеюється фетром. Другий барабан є
ведучим і з'єднаний з загальним приводом кінцевої частини агрегату.
Для малопродуктивних агрегатів іноді застосовують
повістеві сукна за зразком картоноробних машин. Підвищення ж продуктивності
гофроагрегату і скорочення часу знаходження картону в сушильній частини потребують
застосування більш важких сукон, наприклад, бавовняних. Маса бавовняного сукна
- 7,3 - 7,5 кг/м2, товщина сукна - 10 мм. Крім того, повістеві
сукна, які є тонкими й еластичними, не забезпечують рівномірності розподілу
тиску від притискних валиків (в проміжках між ними тиск невеликий, а під ними
різко зростає, що призводить навіть до зім'яття гофрів).
Після входження гофрокартону в сушильну частину
гофроагрегату під тиском сукон і притискних валів частина клею, що ще не засох,
витікає крізь краї картону. При використанні силікатного клею він осаджується
на поверхні сушильних плит і на зовнішніх краях сукна. Крохмальний клей при
цьому висихає, перетворюється на порошок і змахується сукном. Тому при
застосування силікатного клею рекомендується на клеїльній машині наносити клей
по ширині, що біля 1 см менша, ніж ширина полотна картон), а пізніше (на
поздовжньо-різальній машині) - обрізати 15 мм з кожного краю полотна. Загальна
ширина, що обрізається, складає 30 мм, тобто біля 1,5 % загальної кількості
картону, тому його вихід зменшується.
Очищення плит від наростів силікатного клею
здійснюється закріпленими на довгих ручках скребками, що виготовляються з більш
м'якого металу, ніж метал зовнішньої поверхні плит для запобігання її
пошкодження.
Виклад нового матеріалу виконується з використанням
технології схеми гофроагрегата.
5. Закріплення матеріалу (5 – 6 хв) ведеться по питаннях,
які потребують не переказу і перераховувань фактів, а уміння застосовувати
знання на практиці, а також ефективно вести закріплення матеріалу з
використанням технологічної схеми гофроагрегата і ставленя питань:
1. Яким чином регулюють температуру сушильних плит.
2. Застосування яких транспортуючих сукон в сушильній
частині впливає на підвищення продуктивності гофроагрегата.
3. Якими матеріалами покривають верхню частину сушильних
плит для запобігання корозії.
4. Якими пристроями дозволяється, а якими забороняється
очищати плити від наростів клею.
5. Домашнє
завдання (2 - Зхв.) По даній темі дається письмове завдання та виконання
кросворду на 6 запитань.
Немає коментарів:
Дописати коментар